Ubytování v Londýně
Londýn nabízí celou řadu hotelů, hostelů a ubytoven. Oproti všem evropským městům je ubytování v Londýně zřejmě nejdražší.  Ubytování v Londýně nabízí, však celkově nabízí bohaté možnosti. V Londýně naleznete luxusní hotely stejně tak jako celou řadu ubytoven. Většinou i v ubytovnách (pokoje s více lidmi) je součástí ubytovaní i snídaně formou bufetu.

Ubytování v Londýně – hotely

Hotely v Londýně nabízejí standardní komfort a záleží jen na vaší ochotě utrácet. Mezi těmi luxusními jsou Ritz a Savoy. K dalším již levnějším sítím hotelům patří hotely řady Holiday Inn, Ibis, Travel Inn, Express.  Doporučujme mít rezervaci předem, i když mimo sezónu a hlavní události není problém ubytování v Londýně sehnat i večer. Výjimkou jistě bude konání Olympijských her 2012.

Levné ubytování v Londýně

Jak najít levné ubytování v Londýně? Doporučujeme použít k hledání levného ubytování v Londýně jeden z oblíbených online rezervačních systémů. Příkladem je například web hostel.com. Obecně však platí, že levnější ubytování seženete v okrajových částech Londýna. Díky dobrému dopravnímu spojení to nemusí být pro váš pobyt velká komplikace, ale přeci jen si před rezervací zkontrolujte, jak dlouho od hotelu vám bude trvat dojet do centra Londýna.

Ceny ubytování v Londýně

Jak již bylo napsáno, Londýn patří k nejdražším místům v Evropě, pokud jde o cenu ubytování. Tady je pro srovnání tabulka ceny dvoulůžkového pokoje v Londýně.

Ubytovna – pokoj s více lidmi – od 10 £
Hostel, společná koupelna – od 20 £
Hostel, pokoj s koupelnou a snídaní – od 35 £
Hotel, se snídaní a dalšími hotelovými službami vyššího standardu – od 70 £

Dlouhodobý pobyt v Londýně

Častým způsobem ubytování v Londýně bývá pronajímání celých domů. Toto se Vám vyplatí, pokud jedete do Londýna na delší dobu, například za prací. Podělit se o pronájem celého domu vyjde mnohem levněji, nežli si pronajímat dlouhodobě samostatný pokoj. Samostatné pokoje i domy najdete ve výlohách obchodů na předměstích. Malé inzeráty ve výlohách obchodů jsou v Anglii častým a oblíbeným způsobem inzerce.

Najdi v Londýně:
Londýn město na Temži, které můžete navštívit poznávacím zájezdem do Londýna. Přečtěte si informace o ubytování v Londýně, počasí, dopravě, památkách Londýna a dalších zajímavostech o Londýně.