V Londýně začal už 127 ročník tenisového Wimbledonu

V Londýně v pondělí začal už 127 ročník nejslavnějšího a nejstaršího tenisového turnaje na světě, legendárního Wimbledonu. Tenisový turnaj se koná ve čtvrti, které nese stejné jméno jako turnaj. Jde o jihozápadní část Londýna Wimbledon. Tenisový turnaj se koná v tenisovém klubu All England Lawn Tennis and Croquet Club. Doprava do místa turnaje je nejsnazší metrem přímo do stanice Wimbledon.

Winbledonský turnaj je charakteristický svým povrchem, kterým je střižený anglický trávník. Další zajímavostí je také fakt, že se hraje na venkovních hřištích, tedy do turnaje každý rok promlouvá aktuální počasí v Londýně. K turnaji patří také silné britské tradice, Jednou z nich je patronát britské královské rodiny nad celým turnajem.

Letošní ročník tenisového Wimbledonu je honorován rekordní částkou 22 560 000 liber. Vítěz dvouhry Wimbledonu si odnese rekordní částku 1 600 000 liber, a to jak v mužské, tak ženské kategorii. Odměna na letošním Wimbledonu jsou rekordní i pro hráče, kteří vypadnou už v prvním kole. Jen za účast si hráč připíše 38 tisíc liber, tedy zhruba tři čtvrtě milionu korun.

Favority letošního turnaje jsou jeho loňští vítězové Roger Federer a Serena Williamsová. Na letošním Wimbledonu se představí také celá řada českých tenistek a tenistů.

Pokud se na Wimbledon chystáte, nezapomeňte navštívit oficiální stránky Wimbledonu.


Komentáře uzavřeny.

Najdi v Londýně:
Londýn město na Temži, které můžete navštívit poznávacím zájezdem do Londýna. Přečtěte si informace o ubytování v Londýně, počasí, dopravě, památkách Londýna a dalších zajímavostech o Londýně.